SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Unilever olarak sürdürülebilir bir yaşam hayali ile yaşıyoruz ve tüm faaliyetlerimizin merkezine sürdürülebilirlik anlayışını yerleştiriyoruz. 2010 yılında lanse ettiğimiz Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı ile de bunu bir iş modeli olarak kabul ettiğimizi duyurduk. Sürdürülebilir Yaşam Planı kapsamında; üretim tesislerimizdeki su kullanımından, sürdürülebilir kaynaklardan hammadde tedarik etmeye ve ürünlerimizde gerçekleştirdiğimiz inovasyonlara kadar tüm süreçlerde sürdürülebilirlik yaklaşımıyla hareket ediyoruz.

Unilever olarak globalde, 2020’ye kadar, bir milyardan fazla insanın sağlık ve esenliklerini artırmak için harekete geçmelerine yardımcı olmayı hedefliyoruz. Türkiye’de de Algida olarak sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk projelerinde çalışmalarımız devam ediyor.

Algida olarak daima sorumlu beslenmeyi tüm ürün geliştirme ve pazarlama süreçlerimizin merkezinde konumlandırıyoruz Örneğin; çocukların günlük almaları gereken enerji ve besin öğeleri gereksinimleri yetişkinlerden farklı olduğu için onların yeterli ve dengeli beslenmelerine uygun atıştırmalık ürünlerin özel standartlara sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Bunun için de Algida portföyündeki tüm çocuk ürünlerinde, çocuklara özel standartlar uyguluyoruz. Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı kapsamında, çocuklara yönelik tüm ürünlerin beslenme kriterlerini sağlaması için ileri teknoloji kullanarak beslenmeyi geliştirme programımız ile bir yandan trans yağ, doymuş yağ, sodyum ve şeker miktarlarını azaltıyor diğer yandan lezzet ve kaliteden ödün vermiyoruz. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve ulusal beslenme önerilerini dikkate alarak oluşturduğumuz kriterler çerçevesinde ürünlerimizi geliştiriyoruz.

Dünya’da Algida olarak, iklim değişikliğini ve soğutmadan gelen sera gazı salınımını önlemek için çevre dostu(hidrokarbon) soğutucularına geçişi hızlandırıyoruz.. 2015 itibarıyla, Algida olarak ürünlerimizde kullandığımız meyvelerin %100’ü sürdürülebilir olarak tedarik ediliyor.Magnum markamız için kullandığımız tüm kakaolar 2015 itibarıyla sürdürülebilir oldu, diğer tüm markalarımız ise 2020’den itibaren sürdürülebilir kakao kullanıyor olacaklar.