ÜRETİM TESİSLERİMİZ

ALGİDAÇORLU FABRİKASI

1990 yılında kurulan Algida Çorlu Fabrikası, dünya standartlarında üretim koşullarına sahiptir. Algida, gıda güvenliği konusundaki hassasiyetini, hammadde ve ambalajlardan tüketime kadar her aşamaya yansıtır; çünkü hijyen şartlarının tam olarak sağlanması Algida’nın önceliğidir. Algida fabrikası, kalitede dünya standartlarına sahip olmasının yanı sıra Avrupa’nın da en modern dondurma üretim merkezidir.

Tarım Bakanlığı uzmanları tarafından yapılan kontroller sonucu “Health Mark” alan ilk ve tek dondurma tesisine sahip olan Algida, Amerika dışında NATO’ya dondurma üretimi yapan tek markadır. Bunun gereği olarak da NATO tarafından sürekli denetim altındadır ve daima çıtayı en yükseğe koymaktadır.

Algida’nın gurur kaynağı olan tüm bu başarılar Türk halkına yüksek kalitede ürünler sunduğunun da kanıtıdır.

 

 

ALGİDAKONYA FABRİKASI

Pazara girdiği 1990 yılından itibaren kesintisiz yatırımlarını sürdüren Türkiye’nin dondurmacısı Algida, ikinci fabrika yatırımı olan Konya Fabrikası’nı Nisan 2013’te hizmete açtı.

Algida portföyünün vazgeçilmez ürünlerini üreterek ağırlıkla Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu bölgelerine hizmet verecek olan Konya Fabrikası, aynı zamanda Orta Doğu ve Afrika ülkelerine yapılacak ihracatın da merkez üssü olacak.

Türkiye’nin gücüne ve geleceğine inanan Algida, uzun vadeli büyüme stratejisi çerçevesinde dünyanın çevre dostu, ilk LEED Sertifikalı dondurma fabrikasını Konya’da hayata geçirecek. Konya Fabrikası dünyanın çeşitli yerlerinde inşa edilecek Algida Fabrikaları için rol model olacaktır.