LEZZETLİ VE PRATİK TARİFLER

Butterstoch Bademli Dondurma Kasesi

MALZEMELER

2 çorba kaşığı margarin
2 çorba kaşığı bal
2 çorba kaşığı esmer şeker
2 çorba kaşığı kıyılmış badem
2 çorba kaşığı sade un
Servis için
Kırmızı meyveler
Carte d’Or Meyve Şöleni Sos

HAZIRLANIŞI

Fırını önceden 180°C'de ısıtın. Fırın tepsisini yağlı kağıtla kaplayın. Margarin, bal ve esmer şekeri bir tencereye koyup orta ateşte eriyene kadar pişirin. Daha sonra bademleri ve unu ekleyin.
Pişmiş malzemenizden çorba kaşığı büyüklüğünde parçalar alarak birbirlerinden uzak bir şekilde tepsiye dizin, bir kaşığın tersiyle üzerlerine bastırarak her parça 5 cm çapta olacak şekilde yayılmasını sağlayın. Fırına atıp üzerleri kızarana ve malzeme yayılana kadar yaklaşık 12 dakika pişirin. Fırından çıkardıktan sonra yarım dakika bekletin. Bu sırada 6 adet çay bardağı ya da ona benzer kap bularak ters çevirin. Yarım dakika beklemiş olan hamurların her birini tepsiden alıp ters çevirerek baş aşağı duran çay bardağının üzerine, yani tabanına koyun. Eğer çok soğurlarsa fazla sert olabilirler. Böyle bir durumda 30 saniye kadar fırına atarsanız tekrar yumuşamalarını sağlayabilirsiniz
Hiç ellemeden bardakların üzerinde soğumalarını bekleyin. Hamurlar soğurken bardağın şeklini alacaklar. Bu şekilde oluşturduğunuz dondurma kaselerinizi içinde vanilyalı dondurma, taze kırmızı meyveler ve Meyve Şöleni sos ile hemen servis edebileceğiniz gibi, hava geçirmeyen bir kapta 3 güne kadar saklayabilirsiniz.